HTC Vive įjungimo instrukcija 2022-01-14T13:01:24+00:00

HTC Vive įjungimo instrukcija

 1. Pritvirtinti sensorius (base stations) prie stovų. Stovus pastatyti vienas priešais kitą, kad užtektų erdvės žmogui pramogauti. Svarbu, kad sensoriai matytų vienas kitą ir nebūtų uždengti kitais objektais. Sensorius įjungiame į elektros lizdą – juose pamatysime mėlyną šviesą. Kai abu sensoriai pamatys vienas kitą, juose pasirodys žalia šviesa kuri reiškia, kad sensoriai mato vienas kitą ir yra paruošti pramogai. Sensoriuose prie žalių lempučių taip pat turi matytis raidės, viename – B, kitame – C.
 2. Išsiimkite iš dėžės pačius akinius, mažą dėžutę (link box) bei tris laidus: USB, HDMI ir maitinimo laidą su kištuku į elektros lizdą (jis yra toks pats kokie naudojami prie sensorių, tik šiek tiek trumpesnis). Dėžutė (link box) skirta tam, kad sujungtume akinius su kompiuteriu. Dėžutėje matysite iš abiejų jos pusių esančius kištukus, viename gale oranžinės spalvos, kitame bespalviai. Oranžinėje pusėje sujunkite visus 3 laidus einančius iš akinių. O kitoje pusėje bus USB, HDMI bei elektros kištukas, visus šiuos laidus rasite pagrindinėje akinių dėžėje, jie yra pilkos spalvos.
 3. Ištraukti kompiuterio dėžę ir į galinę jos dalį jungti šiuos komponentus:
  • Klaviatūros USB jungtį;
  • Pelės USB jungtį;
  • Interneto antenos (Wifi) USB jungtį;
  • Monitoriaus DVI jungtį. Jeigu pageidaujate jungti savo monitorių ar televizorių kuris turi HDMI jungtį, tai tam yra specialus kištukas-perėjimas iš DVI jungties į HDMI jungtį. Kompiuteryje yra dvi DVI jungtys – naudokite tik apatinę (horizontalią);
  • Iš HTC Vive Link box (dežutės) išeinančius du laidus – USB ir HDMI. Kompiuteryje yra tik vienas HDMI kištukas, tad į jį būtina įjungti būtent laidą einantį iš HTC Vive Link box;
  • Kompiuterio maitinimo laidą.
 4. Ištraukite ir tarp sensorių arba viduryje kambario padėkite įjungtus pultelius.
 5. Viską korektiškai sujungus galima įjungti kompiuterį – su juo įsijungs visi reikalingi komponentai.
 6. Įjungus kompiuterį, paleiskite aplikaciją “Įrangos launcher”. Įsijungs nedidelis langelis ir jame bus matomi visi HTC Vive komponentai. Visi jie turi degti mėlyna spalva. Jeigu kažkuris komponentas dega pilkai, vadinasi jis nekorektiškai įjungtas arba yra kitų trikdžių. Dažniausiai sensoriai tampa pilki, nes nemato vienas kito, tad reikėtų įsitikinti, kad sensoriai yra vienodame aukštyje ir kad tarp jų yra padėti kiti trys komponentai. Jeigu pulteliai dega pilkai, vadinasi jie nėra įjungti arba yra išsikrovę. Jeigu akiniai dega pilkai, patikrinkite ar visi laidai tinkamai sujungti.
 7. Jeigu visi komponentai nedega žaliai, pamėginkite paspausti šios lentelės viršuje esančią meniu rodyklę ir joje susirasti Reboot Headset opciją kuri perkraus visus komponentus. Jeigu kažkuris komponentas vistiek nenori veikti, bandykite išjungti lentelę, įjungti žaidimą ir lentelė dar kartą įsijungs automatiškai. Jeigu ir tas nepadeda, bandykite tiesiog žaisti.
 8. Įjungus visus komponentus, sekantis žingsnis susikonfigūruoti erdvę kurioje pramogausite. Tą padaryti galima jau minėtos lentelės viršuje paspaudus rodyklę kuri iškviečia meniu. Meniu pasirinkite Room Setup. Jeigu turite nedaug vietos, rinkitės Standing only opciją, o jeigu pramogaujate erdviame kambaryje rinkitės Room Scale opciją. Konfigūracinis vedlys jums sufleruos kokius veiksmus daryti norint susikonfigūruoti kambarį, tad sekite nurodymus ekrane ir atlikite veiksmus. Pabaigus konfigūracijos dalį galite įjungti žaidimą ir pažinti virtualią realybę. Sėkmės!
 9. Kilus problemoms – susisiekite su mumis.

Patarimai

 • Pulteliai išsikrauna, tad kas kažkiek laiko juos reikia pakrauti. Pultelis pradeda mirksėti raudona spalva taip indikuodamas jog artėja pakrovimo laikas. Kartais nutinka taip, jog pulteliai nebemato vienas kito, tad per “Įrangos launcher” lango meniu reikėtų surasti “Pair controller” valdymą ir sekti vedlio nurodymus taip sujungiant pultelius tarpusavyje.
 • Įsijungus žaidimą, kiekviename jų visų pirma reikia perprasti valdymą, tad neskubėkite išjungti žaidimo, jeigu nėra aišku kaip jį žaisti. Reikėtų stebėti aplinką ir ieškoti patariamųjų paveikslėlių kurie parodys kokie galimi veiksmai. Jeigu vistiek nėra aišku kaip žaisti žaidimą, visuomet galite rasti mokomųjų filmukų Youtube platformoje.
 • Kai kurie žaidimai (Arizona Sunshine arba Paranormal activity) reikalauja šiek tiek daugiau laiko ir kantrybės, jog galėtumėte juos žaisti, tad neskubėkite jų išjungti manydami, kad jie užstrigo ar pan. Luktelkite keletą minučių ir žaidimai įsijungs.
 • HTC Vive įranga neveiks ją pastačius lauke ir esant tiesioginiams saulės spinduliams. Rekomenduojama įrangą laikyti viduje, nes ji yra jautri oro sąlygoms.
 • Esant įjungtam kompiuteriui, iš jo ištraukti ir įjungti laidų nerekomenduojama. Reikėtų išjungti kompiuterį, tada išjungti/įjungti laidus bei vėl paleisti kompiuterį.

Už papildomą mokestį galime įrangą atvežti bei paruošti pramogai jūsų pageidaujamoje vietoje